–Totalt 50-60 personer var med i søket i Nittedal, sier Schøne. Fordi hun var lokalkjent, fikk Schøne i oppgave å lede en av gruppene. Mandag møtte hun opp ved Østensjø skole i Oslo for å hjelpe til i søket etter jenta. De frivillige splittet opp etter et kort møte utenfor Mortens Kro i Søndre. Hennes gruppe søkte på Lahaugmoen, i Bjønndalen og så langt det går bilvei til Sinober.
En annen gruppe søkte langs Rauerskauveien fra sør til nord. Fem eller seks av de frivillige som bidro i søket var fra Nittedal. Søket fortsetter, men Schøne er ikke med på letingen onsdag - hun skal fortsette å bidra dersom det er behov for det torsdag kveld.
–Jeg oppfordrer andre andre både med og uten hund til å ta del i søket, sier Schøtne, som selv søkte med hund.
Savnet siden natt til søndag
16-årige Sigrid Giskegjerde Schjetne ble meldt savnet av familien natt til søndag, da hun ikke kom hjem som avtalt etter et besøk hos en venninne i sitt nærområde ved Østensjø i Oslo. Siste livstegn er en sms som kom fra hennes egen mobiltelefon klokka 00.15.
På Facebook-siden "Finn Sigrid Schjetne i god behold", har mange privatpersoner engasjert seg i søket etter den savnede jenta. Ved hjelp av frivilliges egenrapportering av søkeområder, blir et felles søkekart jevnlig oppdatert.
Flere steder markert
Foreløpig er Bråteveien på Lahaugmoen overfor Mortens Kro sør i Nittedal avmerket på kartet. Det samme er Lahaugmoveien inn til Flatstein i samme område. Askveien mellom Nedre Ruus og Nedre Haug er også markert, sammen med nedre deler av Fuglåsveien i Hakadal.
Områdene på kartet angir leteinnsats, ikke nødvendigvis at områdene er grundig nok sjekket.
Klokka 10 og 17.30 kan folk møte opp ved Østensjø skole for å hjelpe til i søket. Letingen blir koordinert videre i grupper derfra.
Folk som er interessert i å bidra i leteaksjonen, kan følge linken til gruppa "Finn Sigrid Schjetne i god behold", og til "Nittedal Turgruppe for hund og eier", hvor Janne Kristin Schøne har oppdatert jevnlig om leteaksjonen de siste dagene, under:
"Finn Sigrid Schjetne i god behold":
http://www.Facebook.com/groups/185683988230563/
"Nittedal Turgruppe for hund og eier":
http://www.Facebook.com/groups/347144395299865/
Politiet tar imot tips i saken, enten via nummeret 22669966, eller via lokale lensmannskontor.